13.04.2018 I Głogowski Marsz Katyński

13.04.2018 I Głogowski Marsz Katyński

To nie był zwykły dzień. W piątkowe południe Głogów w sposób szczególny oddał hołd polskiej elicie – bohaterom zamordowanym strzałem w tył głowy w Katyniu, Miednoje, Charkowie.

 

 

Kilka minut po zakończeniu uroczystości zadzwoniła do nas Pani Maria Tula z Głogowskiej Rodziny Katynskiej. córka Władysława Karnickiego zamordowanego w Miednoje. Pani Maria, ogromnie wzruszona, z łamiącym się głosem podzieliła się z nami swoimi wrażeniami po Głogowskim Marszu Katyńskim…

 

„Kiedy szliśmy w Marszu, kiedy wyczytywaliście ich nazwiska, kiedy prowadzono ich na śmierć, kiedy na zakończenie „wrócili”… czułam, że jestem tam na miejscu – w tych strasznych miejscach – w Katyniu, w Miednoje. Kiedy wyczytano nazwisko mojego tatusia, pojawiły się łzy. Dziękuję wam za te emocje. Dziękuję, za każdą scenę, za piękną choć dramatyczną opowieść o „ostatniej drodze” naszych żołnierzy. W imieniu Głogowskiej Rodziny Katynskiej.z całego serca Wam dziękuję…”

 

Słowa Pani Marii to najpiękniejsze podsumowanie I Głogowskiego Marszu Katyńskiego. Było warto…

Dziękujemy uczniom ze Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie za udział w inscenizacji. Dziękujemy dyrektorom tych szkół oraz opiekunom uczniów za wsparcie i zaangażowanie!

 

Comments Closed