25.03.2018 Wielka Patriotyczna Gala.

25.03.2018 Wielka Patriotyczna Gala.

Już po raz czwarty wręczyliśmy nagrody w konkursie plastyczno-historycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

 

 

Konkurs, który w tym roku okazał się rekordowy! 970 zgłoszonych prac z 35 szkół! Tradycyjnie, laureatów konkursu zaprosiliśmy na uroczystą galę, aby w pięknej scenerii, w otoczeniu ich najbliższych nagrodzić ich za włożoną pracę.
W tym roku było bardzo uroczyście i patriotycznie. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie wypełniła się prawie w całości. Na uroczystej gali pojawiło się mnóstwo zacnych gości. Władze miasta reprezentowała Pani wice Prezydent Bożena Kowalczykowska. Były z nami władze IPN na czele z Panią mec. Anną Szeląg zastępcą dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji oraz zastępca dyrektora IPN oddział Wrocław dr Katarzyna Pawlak Weiss . Podobnie jak w zeszłym roku nasze zaproszenie przyjął Kurator Dolnośląski Pan Roman Kowalczyk. Ponadto był z nami Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk Grzegorz Wincek oraz wielu zacnych gości z Głogowa i okolic.
 
Lista laureatów:
Klasy 1-3
1 miejsce – OLIWIA PAKUŁA – SP NIECHLÓW
2 miejsce – GIOVANNI COZZOLINI – SP 3 GŁOGÓW
3 miejsce – EWA GRUSZKA – SP 14 GŁOGÓW
 
Klasy 4-6
1 miejsce – MAJA JĘDRZEJCZAK – SP ASLAN GŁOGÓW
2 miejsce – LUDWIK BUDKOWSKI – SP 10 GŁOGÓW
3 miejsce – KINGA PRĘDA – SP GRĘBOCICE
 
Klasy 7-Gimnazjum
1 miejsce – SANDRA LEPUCKA – SP 9 GŁOGÓW
2 miejsce – MICHAŁ SZYRNER – SP PRZECŁAW
3 miejsce – AMELIA GRELIŃSKA – SP RADWANICE
 
W tym dniu wręczyliśmy także nagrodę specjalną – dla Przedszkola Publicznego nr 9 w Głogowie, za zasługi w upowszechnianiu idei pamięci narodowej, krzewienie patriotyzmu wśród wychowanków placówki oraz wyróżniającą się działalność związaną z upamiętnieniem Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Nagrodę specjalną dla Przedszkola wręczyliśmy na ręce dyrektor placówki Pani Ireny Żak. 
 
Niedzielna gala była pełna niespodzianek. Jedną z nich, był piękny występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie – Kółko Teatralne oraz Chór FERMATA w przedstawieniu pt. „Zachowali się jak trzeba”. Grupę przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie Pani Honorata Roszak oraz Katarzyna Konwińska.
 
Przedostatnim punktem uroczystości był występ ucznia III klasy Gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie Klaudiusza Murawskiego, który zaprezentował swój hip-hopowy talent. Na zakończenie Koncert TADKA Polkowskiego.
 
 
Zdjęcia Tomasz Wadas
 
 
 
 

Comments Closed