04.03.2018 Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Głogowie.

04.03.2018 Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Głogowie.

Niedziela, 04.03.2018 Głogowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych! Odliczanie czas zacząć…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz 6 ulicami Głogowa przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych! Tegoroczny będzie wyjątkowy – przypadający na 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zaczynamy w niedzielę 4 marca o godzinie 12:30 – tradycyjnie uroczystą Mszą Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych. Tym razem spotkamy się na oś. Kopernik w parafii NMP Królowej Polski. Po mszy świętej, wyjątkowy – najdłuższy w historii Głogowa Marsz Pamięci. Ruszymy z przykościelnego placu i kierujemy się do Alei Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Będą z nami Grupy Historyczne, „partyzanci” na koniach, mnóstwo banerów z postaciami bohaterów!

A wieczorem, dokładnie o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie na spotkanie z Jarosławem Wróblewskim (pracownikiem Muzeum Żołnierzy Wyklętych na ul. Rakowieckiej w Warszawie) autorem najnowszej książki „Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna” oraz Markiem Nadolskim pracownikiem Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Porozmawiamy o „Łączce”, miejscu kaźni naszych bohaterów. Miejscu strasznym a jednocześnie świętym…

Prosimy wszystkich o zarezerwowanie sobie tego dnia dla „Wyklętych”. Przypominamy, niedziela 04.03.2018, zaczynamy od godziny 12:30. Nasz udział w uroczystościach niech będzie świadectwem naszej Pamięci… Bo cóż więcej możemy więcej IM podarować?!

Comments Closed