„Zachowali się jak trzeba…” Gaworzyce 29.09.2017

„Zachowali się jak trzeba…” Gaworzyce 29.09.2017

Cofnijmy się troszkę w czasie i obejrzyjmy krótką fotorelację ze spotkania w Gaworzycach w dniu 29-09-2017, gdzie na zaproszenie Domu Kultury „JOWISZ”, nasza Grupa Historyczna wystawiła krótkie przedstawienie obrazujące ostatnie chwile życia Inki i Zagończyka. Poniżej plakat, który zapraszał na spotkanie z nami mieszkańców Gaworzyc.

 

Zebranych w pałacowej sali przywitał Prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów Marcin Marciszak. W kilku słowach opowiedział o naszej działalności oraz przybliżył widzom krótką historię Danuty Siedzikówny ps. „INKA” oraz Feliksa Selmanowicza, ps. „ZAGOŃCZYK”.

 

 

 

Następnie zostało wystawione przedstawienie obrazujące ostatnie chwile przed wykonaniem wyroku śmierci na Ince i Zagończyku.

 

 

Skupione i zadumane twarze dzieci, młodzieży i osób starszych „mówiły wszystko”. Pojawił się niejeden błysk łzy w oczach zebranych. Po przedstawieniu wzruszone twarze i cisza….

Po dłuższej chwili gromkie brawa dla naszych „aktorów”. Niesamowicie wzruszające chwile.

Po przedstawieniu Wiceprezes Stowarzyszenia Mariusz Jabłoński wygłosił krótką prelekcję o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych.

 

 

Na zakończenie wszyscy przedstawiciele Stowarzyszenia zostali obdarowani przez Panią Dyrektor Barbarę Fartuszyńską upominkami, a następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek wojskową grochówką i smacznymi wypiekami, przy których przeprowadzono wiele wzruszających dyskusji.

Za zaproszenie i gorące przyjęcie serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz mieszkańcom Gaworzyc.

 

 

 

Comments Closed