Z wizytą u Pana majora Stanisława Ruska ps. „Tęcza”, żołnierza Zapory.

Z wizytą u Pana majora Stanisława Ruska ps. „Tęcza”, żołnierza Zapory.

W dniu 29-11-2017 w Lubinie odwiedziliśmy naszego przyjaciela Pana Stanisława Ruska ps. „Tęcza”, byłego żołnierza majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Pan major niecałe dwa tygodnie temu zaszczycił nas swoją obecnością na uroczystości odsłonięcia oraz poświęcenia popiersi Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, wśród których odsłonięto popiersie Jego ukochanego dowódcy majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, cichociemnego, wybitnego dowódcę oddziałów partyzanckich AK i WiN.

 

     

 

 

(foto Tomasz Wadas)

 

 

(foto Marta Wróblewska Fotopasja MW)

 

Pan major leży w lubińskim szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym. Major bardzo się ucieszył, że przedstawiciele z Patriotycznego Głogowa go odwiedzają. Przekazaliśmy dla majora pamiątkowe zdjęcie z kawałkiem biało-czerwonej wstęgi, którą przeciął z z-cą prezesa IPN profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem, odsłaniając popiersie majora Hieronima Dekutowskiego ps.”Zapora” w dniu 18-11-2017 w Głogowie.

 

 

Podczas spotkania major na pamiątkowym zdjęciu wpisał dedykację dla młodzieży z Hufca Pracy w Górze, która również uczestniczyła w odsłonięciu popiersi Bohaterów.

 

                 

 

Chwila odwiedzin, to rozmowy o Polsce. Omawiamy plany na przyszłość. Szczególnie ważne – jak mówi major – są spotkania z młodzieżą, które jak Bóg da będziemy realizować.

Dla członków i sympatyków Stowarzyszenia PG major kieruje pozdrowienia i zwraca się z przesłaniem:

„…to co jest robione jest ważne dla Polski. Rozsyłajcie zdjęcia niech jak najwięcej młodzieży dowie się co się robi i co można zrobić”.

Potem jeszcze pamiątkowe zdjęcie i do następnego spotkania.

 

(Na poniższym zdjęciu z Panem majorem Zosia – członkini naszego stowarzyszenia)

 

My życzymy Panu majorowi dużo zdrowia, bo mamy nadzieję, że jeszcze wiele naszych wspólnych spotkań z młodzieżą.

Comments Closed