26.11.2017 IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych

26.11.2017 IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych

Po raz kolejny Kraków modlił się za Wyklętych. I tym razem nie zabrakło przedstawicieli Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Tradycyjnie Zaduszki rozpoczęły się od marszu wokół Krakowskiego Rynku. Następnie odbyła się Msza Święta w Bazylice Mariackiej.

Nabożeństwo koncelebrowane przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w którym uczestniczyliśmy bardzo „aktywnie”. Dostąpiliśmy zaszczytu odczytania „pierwszego czytania”.  To ogromne wyróżnienie jakie okazali nam organizatorzy.

Ostatnim punktem uroczystości był pokaz najnowszego filmu Dariusza Walusiaka „Gurgacz” opisujący niezwykłą a jednocześnie dramatyczną historię bohatera – ks. Władysława Gurgacza ps. Ojciec, Kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.

Na zakończenie wspólne rozmowy oraz fotografie z uczestnikami pokazu filmu, m.in. reżyserem Darkiem Walusiakiem oraz aktorem Wojciechem Trelą który w filmie wcielił się w rolę ks. Gurgacza.

Na pokazie filmu spotkaliśmy także por. Wacława Szaconia ps. Czarny, który tydzień temu w Głogowie odsłonił popiersie swojego przyjaciela Józefa Franczaka ps. Laluś. Pan Wacław otrzymał od nas mały upominek – szalik Wyklętych…

P.S. W ostatnim czasie dużo miłych słów pod naszym adresem z całej Polski. Nie inaczej było także w Krakowie. „Pozdrawiam Patriotyczny Głogów. Dzięki takim jak WY Polska się zmienia. Dziękuję” – powiedział podczas swojego wystąpienia prezes IPN dr Jarosław Szarek. Piękne słowa, za które bardzo dziękujemy. 

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

Comments Closed