Festiwal NNW w Gdyni 27-30.09.2017

Festiwal NNW w Gdyni 27-30.09.2017

Mimo wielu „patriotycznych” obowiązków, w tym roku także udało nam się pojawić na Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni.
Miło spotkać tych wspaniałych ludzi i spędzić z nimi parę chwil.


Przed pokazem filmu „Ostatni Rajd Zapory” reżyser Marcin Maruszak, mamy zaszczyt porozmawiać z mjr Stanisław Rusek ps. „Tęcza” robimy wspólne zdjęcie i umawiamy się na wizytę w domu u Pana majora. Pan major do Gdyni przyjechał ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen z Wrocławia, miło nam było porozmawiać z Iloną Gosiewską (prezesem stowarzyszenia). Poznajemy reżysera Marcina Maruszaka.
Spotykamy przyjaciół, z którymi szukaliśmy naszych żołnierzy na Łączce, oraz z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Jesteśmy obecni na promocji książki „Gryf” Jarosława Wróblewskiego.
Szczególne było spotkanie z prof. Krzysztof Szwagrzyk na panelu „Poszukiwanie Ofiar Terroru Totalitaryzmów”, podczas panelu dyskusyjnego wyraziliśmy opinię, że poszukiwanie ofiar jest bardzo ważne nie tylko dla rodzin, historii, naszej Ojczyzny, ale też dla obecnych i przyszłych żołnierzy, bo jest to dla nich dla nas jasny przekaz, że ojczyzna nigdy nie zapomina o swoich żołnierzach. Podziękowaliśmy profesorowi za misję, jaką kontynuuje wraz ze swoim zespołem. Gdyby przenieść na realia wojskowe „to profesor jest takim dowódcą, pod komendą którego chce się walczyć i warto walczyć”. Profesor podziękował Stowarzyszeniu Patriotyczny Głogów za działalność i zaangażowanie na „Łączce”. Jak powiedział – zawsze można na nas liczyć.

Comments Closed