„Zachowali się jak trzeba” czyli… głogowskie uroczystości w hołdzie Ince i Zagończykowi.

„Zachowali się jak trzeba” czyli… głogowskie uroczystości w hołdzie Ince i Zagończykowi.

Po raz kolejny Głogów oddał cześć Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego. Tym razem spotkaliśmy się aby oddać hołd partyzantom z oddziału Mjr „Łupaszki” Danucie Siedzikówny ps.Inka oraz Feliksowi Selmanowiczowi ps.Zagończyk w 71 rocznicę zamordowania bohaterów.

 

 

 

Uroczystości były wyjątkowe. Odbyła się Msza Święta w kościele Św.Alberta – z pięknym kazaniem księdza proboszcza, spektakl „zachowali się jak trzeba” oraz spotkanie przy popiersiu Ineczki.

To co wydarzyło się w kościele na długo pozostanie w naszej pamięci…

Wczoraj wieczorem zadzwonił kolega i mówi „wiesz, twardy ja facet. Niejedno widziałem. Jakby nie było kierowca harleya. Ale dzisiaj na waszym przedstawieniu leciały łzy. I nawet nie chciałem tego ukrywać. Dzięki za to co zrobiliście…” Telefon od kolegi Grześka, to tylko jedna z dziesiątek pięknych recenzji jaką otrzymała nasza „sztuka”… Za wszystkie miłe słowa (i smsy:) dziękujemy!

Było wzruszająco a jednocześnie cholernie „mocno”. „Nigdy tego nie zapomnimy” mówili zebrani ludzie. Na ich twarzach łzy oraz ogromne skupienie. W oddali kolega Darek wraz córką Weroniką śpiewa „Błogosławiony płynie czas”.
Po wszystkim z kościoła wychodziliśmy w ciszy. Przed oczami ciągły widok Ineczki i Zagończyka. Dumni, Piękni, Odważni…

 

Comments Closed